Tadalafilin Ereksiyon İçin Kullanılan Diğer Maddelerden Farkı Nedir?

Tadalafilin Ereksiyon İçin Kullanılan Diğer Maddelerden Farkı Nedir?

Tadalafil maddesini diğer sertleşmeyi sağlayan 2 maddeden (sildenafil ve vardenafil) ayıran bazı farklılıklar vardır. Bunlardan en önemlisi, diğer maddeler kullanıldığı zaman peniste ereksiyon en fazla 12 saat civarında sürebilirken tadalafil etken maddesini kullanan kişilerde ereksiyon süresi 36 saati bulabilmektedir. Yani, tadalafil kullanan bir kişide istenildiği zaman ereksiyon ertesi gün de sağlanabilir. Dolayısıyla ciddi bir ereksiyon sorunu olmadığı sürece tadalafil maddesini kullanan bir kişi, herhangi bir takviye ilaç almaksızın ereksiyonunun ertesi gün de yeniden sağlayabilir. Burada önemli olan nokta, kişinin cinsel isteğinin olmasıdır. Kişinin cinsel isteğinin olmadığı durumlarda tadalafil ya da peniste sertleşme sağlayıcı herhangi bir maddeyi almanın bir faydası olmayacaktır.

Peniste sertleşme sağlamak için kullanılan diğer 2 madde, ağır ve yağlı yiyecekler sonrası kullanılırsa etkileri azalacak ve peniste beklenilenden daha az sertleşme olacaktır. Oysa tadalafil, yemeklerden bağımsız bir şekilde çok rahat kullanılabilir ve ağır ve yağlı yiyecekler sonrasında da kullanıldığında penisteki sertleşmede azalma olmaz.

Prostat büyümesi olan ve bu yüzden işeme sorunu yaşayan hastaların günlük tadalafil kullanması ile birlikte işeme sorunlarının da belirgin şekilde düzeldiği gösterilmiştir. Ayrıca, düzenli cinsel ilişkiye girme potansiyeli olan hastalarda günlük tadalafil kullanımı, ilişki öncesi alınan haplara göre daha faydalı olabilir.

Ürolojik Cerrahi Derneği Androloji Grubu

Yeni